19. 8. 2016

KapliCon in Exile 2016 a.k.a. JHCon Summer Edition

Zcela původně to bylo plánováno jako malá akce pouze pro zvané, nicméně ne všichni pozvaní potvrdili účast, rozhodl jsem se tedy v tomto okamžiku předpokládat neúčast a vyhlásit soutěž o volná místa:

O víkendu 26.-28. srpna 2016 se bude konat JHCon Summer Edition, jako pokus o netradiční variaci na dnes už tradiční náhradu dříve tradičního KapliConu, jehož tradice přestala být tradiční v roce 2012, když se dílem kvůli administrativním překážkám a dílem kvůli nevelkému zájmu poprvé od začátku století nekonal. Místo ní se podařilo uspořádat víkendový sraz u Dexe v Doupěti, na Ještědu a v několika restauracích, který jsme nazvali KapliCon in Exile. Od roku následujícího se exilový KapliCon přesunul do plzeňského Sinclair Klubu, letos jsem ale dostal nápad, vrátit ho zase do jižních Čech, konkrétně na naši rodinnou chalupu na kraji vesnice Blato (dříve Sichelbach).Polovina chalupy, která nám patří, nabízí toho času zařízenou koupelnu, jednu cca 25m2 obytnou místnost a jednu spací místnost. Spací místnost zabereme s Ladou a Fíkem my, v obytné místnosti je rozkládací gauč, na němž už jedno místo zabírá Sillicon, druhé je volné. Spaní v přízemí na zemi se nedoporučuje, podlaha v tři sta let starém nepodsklepeném stavení má kolem deseti stupňů i v létě. Mezi další možnosti přenocování patří stanování na zahradě (má pokud vím kolem 500m2, takže je možné chrápající stany segregovat) či ubytování v penzionu Lada (bývá plno, doporučuji neotálet). Podařilo se na víkend půjčit i chatku, kterou má zahradě teta, majitelka druhé poloviny stavení, takže několik lidí může přespat i tam.

V chalupě se nachází jedna plazmová TV z plzeňského sinclair klubu s připojeným VGA boxem (kompozit, s-video), signál tam mají všichni operátoři, O2 koketuje dokonce s 3G/LTE, leč internet zaveden není, takže to bude na každém účastníkovi.

Programem bude klasická pozdně-letní flákačka: návštěva muzea veteránů v Nové Bystřici, projížďka úzkokolejkou a návštěva muzea úzkokolejky tamtéž, případně pokud se stihne návštěva bizoní farmy (a konzumace bizoních steaků) či zříceniny hradu Landštejn s pěkným výhledem do kraje z věže. Pokud počasí nebude přát, bude to trochu horší, protože se budeme muset nacpat do té jedné obytné místnosti, ale muzea a vlaky na počasí nehledí, takže většina programu bude funkční v každém počasí.

Souřadnice jsou N49°02.369, E15°10.514, geokeší je tam v okolí průměrné množství, já už samozřejmě většinu mám, ale vybrané kousky s obtížností či terénem pět na nás čekají.


Budu na místě trávit i celý týden po akci, takže jest možno zůstat několik dní navíc.

Potvrzení účastníci:
  • já + Lada + Fík
  • diZZy + Andrea + Emma + Nela
  • TDM
  • Factor6
  • Kocour 
  • Tritol (zůstane celý týden)
  • Noby (zůstane do úterý)
  • Sillicon
  • George dH (možná znáte z Foreveru 2015)
Prostory nejsou nafukovací, leč vzhledem k tomu, kolik lidí si zajistilo bydlení v penzionu a kolik bude mít vlastní stan myslím, že mohu směle pozvat cca dva další účastníky. Pokud chcete přijet, napište mi - jezdit na blind nemá cenu: budete stát v dešti za dveřmi a my se vám z okna budeme smát.

Žádné komentáře: