4. 11. 2009

Jak jsem navštívil SK Plzeň

Ne, nebojte se - nebudu tu popisovat nějaký fotbalový zápas, SK Plzeň totiž označuje místní Sinclair Klub.

Jak si jistě všiml každý, kdo čte stránky CI5, od ledna letošního roku zahájil činnost Sinclair Klub Plzeň. Spektristi se schází každých čtrnáct dnů a poté, co se přestěhovali do větších prostor, se rozhodli otevřít veřejnosti. I vydal jsem se tedy v pátek v podvečer s Dexem směrem na Plzeň. I přes absenci navigace jsme našli místo conání velmi rychle a pár minut po příjezdu už jsem v ruce měl bramborák zabalený na cesty a chlazenou plzeňskou dvanáctku.
Chvíli po nás dorazil i Tau, který (jak jinak) vybalil svého Kompakta a začala demoshow.Já jsem se usadil u Sinclair PC200, protože narozdíl od ZX Spectra u něj nemám možnost sedět každý den. MS-DOS verze 3 je jeden z těch systémů, které v sobě již obsahují vývojové prostředí (debug.com) a já jsem po celovečerním laborování zvládl naplnit VRAM standardním bordelem, což považuji za úspěch. Doufám, že PC200 bude k mání i příště neboť jsem se na něj vybavil a připravil.Součástí klubu je i sbírka Rudy Matějky. V hlavní místnosti jsou to zejména všeliké časopisy s tématikou Sinclair a kompatibilní. V nich člověk najde nejednu pěknou reklamu, tahle nám třeba říká, že rok 1985 je jednoznačně rokem komunikace.A nemohu si odpustit ještě jednu, která jasně dokazuje, že Sinclair strčí do kapsy i Apple.Sinclair - to nebyly jen počítače, ale také třeba elektrické vozítko C5. Ruda má jedno v rozebraném stavu, ale ani tento fakt nemohl zabránit Dexově představivosti.Jádro sbírky je ale v místnosti, kterou si Ruda zamyká (a po její prohlídce to plně chápu, já bych tam ještě postavil ostrahu). Lze tam najít prakticky vše, co na sobě mělo někdy značku Sinclair, nebo to alespoň se Sinclairem souvisí.Například pěkný ruční řádkový scanner pro Sinclair QL, který neměl problémy ani s OCR textu.Není nouze ani o kvalitní audiokomponenty značky Sinclair.Je to prostě radost! :-)Rozhodně nelituju návštěvy v Plzni a poté, co Sweet předělal rozvrh SKP budu asi jezdit směrem na západ pravidelně. Přijeďte také!

Kompletní fotogalerii z pátečního Sinclair Klubu, sobotního extended Sinclair Klubu, geocachingu a code párty u Shreka doma si můžete prohlédnout zde.

2 komentáře:

F6 řekl(a)...

Co to nevidim - Oric Atmos? Nemuzu to nikde sehnat, nemel by to Ruda na prodej?

dex řekl(a)...

Chtěl bych upozornit na senzační díl komiksu Sinclair Simon ve fotogalerii :o)