9. 9. 2009

PathIncludingTime v1.3

Ačkoliv jsem myslel, že již nebudu PITa vylepšovat, spletl jsem se. Ozval se mi Hood, že když nainstaluje Pita, tak jakýkoliv pokus o vypsání chybové hlášky BS Dosu (Data integrity error, Disk full...) zkončí zhroucením BS Dosu (červená obrazovka...).

Chvilku jsem hledal a nenašel jsem jedinou chybu. Věc jsem konzultoval s Busym, který si po čase všiml, že využívám volné místo na path od adresy #229D, což je chybně, neboť volné místo je od adresy: #22D9.

Tuto adresu jsem si nevycucal z prstu, ale vzal jsem jí ze zdrojáku BS Dosu 3.08, kde na konci jsou popsána volná místa, resp. všechny důležité adresy a tam byla tato hodnota uvedena špatně... (to vše k mému ospravedlnění ;) ).

Problém ale nastal, když jsem zjistil, že od adresy #22D9 je volných pouze 32 bytů, což je pro PITa málo (musím do druhé stránky přenášet info o počáteční adrese souboru, délce, času a datumu vytvoření... ), takže jsem na patch použil adresu #0383, kde je volno 60 bytů. Takže jsem patch zkrátil o 3 bytíky a patch se tam krásně vešel (a jeden byte zůstal volný...).

Snad už poslední verzi můžete stahovat zde.

Takže testujte, používejte, toto je můj nejoblíbenější patch jaký jsem pro BS Dos udělal...

4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Uuuf Shreku, tak to je spica zprava, tesim se jak to votestuju. Diky moc, snad bude vse ok:-)

Hood

Shrek řekl(a)...

No jen nevim jak to bude s NMI menu...

Anonymní řekl(a)...

Samozrejme ve strance nmi menu (str 3,4 neboli 99, 100) to bejt nemuze. Ale neni problem tam hodit 3x POKE dat to do jine stranky.

Dokonce se zda, ze to ted nekoliduje ani se strankou 2, neboli 98, kde je Easy Hdd, a tudiz PIT muze byt i tam (cimz se usetri jedna SRAM stranka). Vlastne mohl by tam PIT byt. Zjistil jsem kolizi PITa a NMI menu v samotnem BSDOSu, pouzivame stejny volny misto. Ale dival jsem se k sobe do zdroje a to volny misto tam potrebovat nebudu, takze by to mohlo valit.

Pro uzivatele kolize PITa a NMI menu vypda tak, ze nelze sejvnout nmi screen.

Budto budes muset najit jiny volny misto v BSDOSu, anebo ja v ramci optimalizace nmi menu volne misto uvolnim (32 bajtu), mam to tam zbytecne zabrany, (pozustatek z prvnich verzi nmi menu).

Hood

Anonymní řekl(a)...

Odkial sa vlastne vzala ta hodnota #229D ? V ktorom zdrojaku bsdosu je uvedene ze od #229D je volne miesto ?
A ako sa tam tato hodnota dostala ?

Busy