27. 7. 2009

TrueWare - bude, nebude?

Jelikož se zde již delší dobu nic nedělo a neustále mne pronásleduje rest v podobě TrueWare, rozhodl jsem se v TrueWare pokračovat. Pro ty co nevědí o co jde, bych rád připomenul, že se mělo jednat o nativní kopírku mezi diskama BS Dos a diskem naformátovaným FAT16. Program jsem začal psát, dostal ho do nějakého stavu a pak se na vše vyprdnul...

Jelikož trpím kvůli tomu nespavostí, výčitkami, nechutná mi jíst (!!!), rád bych tento projekt dotáhl do konce. Ideu mám takovou, že zde postupně (cca jednou týdně) uveřejním část kódu co jsem zplácal a vy mi do toho budete moct kecat.

Myslím, že to bude přínosné pro všechny strany, mou osobu to dokope k tomu, abych něco dělal (ono v parných letních dnech jsem extrémně líný ;) ), případné opravy také nejsou k zahození a Vy máte možnost opravovat, kecat do výsledné podoby a do funkcí tohoto projektu.

Co myslíte má cenu v dnešní době začít na tomto projektu dělat, nebo ne?

8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Áno.

heptau řekl(a)...

Vec je to urcite zasluzna, jen po zkusenostech s kecanim do kodu moc neverim ze to k necemu bude. Kecat se bude o funkcich a o tom co by to melo vsechno delat a jak by to melo vypadat, ale kod si "nikdo" neprecte.

Shrek řekl(a)...

Ono jde o to, ze dost lidi (gama, zilog...) me to drive komentovalo kod, coz je vec zasluzna a ja jsem za to rad...

ja pisu programy jak prase, tak je potreba nejaka ta korektura ;)

ellvis řekl(a)...

kludne ti opravim gramaticke chyby :)

F6 řekl(a)...

To bude jen kopirak? Jak to tedy bude fungovat?

Shrek řekl(a)...

Cil je zatim udelat jen zapis na FAT16. Treba tam zapsat jen obrazovku.

Proste cil byl udelat zapis na FAT16, coz by snad mohlo pomoct pri realizaci vylepseni stavajicich OS pro ZX.

Logout řekl(a)...

Musim rict, ze jednoznacne souhlasim s tim aby se na TrueWare pokracovalo. Ode dneska mam upravene divIDE aby zvladalo BSDOS a jelikoz divIDE nema disketovku, tak nemam jinou moznost jak do nej dostavat data nez soustavne machinovat s tap2mbd a dd.

To jak jiste uznate, je dost na pykacu, nicmene k plnemu rozebehani MBcka po navratu z opravy (flash BSDOSu atd) se dostanu nejdriv na KapliConu, takze Shrekovo sedme zmrtvychvstani vitam.

Shrek řekl(a)...

Kam se sere hipik Jezis ;)

ale neni to 7me (ackoliv je to moje oblibene cislo), ale asi 3 zmrtvi vstsani ;)