20. 11. 2008

Česká ZX scéna

Tak jsem si přečetl diskuzi na stránkách CI5, kde se Sweet obul do extremních spectristů a aj ostatních spectristů, kteří se nedostavili na koncert kapely AY Riders.

Sám jsem na tom koncertě nebyl a mohl bych zde napsat své důvody, ale dělat to nebudu, mrzí mě že jsem tam nebyl, a že jsem nemohl AY Riders podpořit, ale to je něco co už nezměním.

Co mě ale zaráží je to, že se šíří osobní útoky mezi spectristama. Vím, že se to v minulosti dělo hodně často, ale v současné době je to myslím extrém. Nechci si hrát na hipíka (kdo mne zná asi ví proč :) ), ale zkuste se všichni než něco napíšete nad obsahem zamyslet.

Za poslední dobu jsem četl několik narážek od Sweeta na nedodělaný TrueWare. Ano, není dodělaný a je mi to v podstatě jedno. Jsem fakt znechucen tím co se teď děje a tak než abych seděl u compu a louskal instrukce Z80 a snažil se něco vypotit pro scénu, která se umí jen handrkovat, pomlouvat a špinit ostatní, jdu raději ven se psem, někam si zajdu s manželkou, jdu si zaboxovat, zastřílet, rozmlátit nějaké (neo)nácky.

A víte co? Je mi krásně. ZX konferenci odebíram, ale dlouho jsem jí už nečetl a nemínim to měnit. Takže si dál nadávejte na Hooda (ačkoliv je dost věcí, které bych mu vytkl) je to člověk kterej aspoň něco dělá. A já za sebe Vám přeji v této činnosti hodně štěstí...

6 komentářů:

sweet128 řekl(a)...

Ahoj, máš pravdu.

Jestli ovšem vidíš, jestli vnáším nesnášenlivost, tak se omlouvám, ale to jsem nechtěl a ani nechci. Chtěl bych jen, aby jsme si uvědomili, že se hrdě boucháme do prsou "my jsme spektristi" a pak si necháme ujít takovou věc jako je AY-Riders v Praze. V konferenci je 225 "spektristů" a přišlo jich jen 6 (2,5%). Dodnes nechápu proč. Byla to naprosto suprová akce, která se hned tak znova nenaskytne.

Mojí jedninou impertinentní narážku na stav Trueware jsem myslel tak, že jsi sliboval " btw. během zítřka budu mít již fungující zápis... fakt na tom pracuju ;)" a "Zítra snad budu mít první předvedení - schopnou verzi :)" a na pandoře jsi tvrdil, že zápis na FAT16 je ízykráječ a že nám předvedeš, jak se to dělá. Tak jsem chtěl tak lehce popíchnout a zůstal jsem opět nepochopen.

Tak asi tak....

Shrek řekl(a)...

Zapis na Fat16 je jednoduchy. Staci se podivat treba sem:

http://www.elektronika.kvalitne.cz/ATMEL/necoteorie/FATtesty/FAT16info.html

Kdyz nebudes resit LFN, adresare tak je to opravdu na jedno odpoledne. (vsak na kopirovani ZX-PC to bohate staci).

Ja jsem se proste k tomu nedostal. Nemam cas na kodovani a kdyz nejakej mam a vsude slysim jen pomluvy, handrkovani, tak se mi do toho ani nechce.

Jinac sweete hodime o tom rec na JH Conu (kde ti mimochodem zaplatim za minulej rok za benzin - ted jsem zjistil ze jsem ty prasule furt neposlal - velke sorry). Ja bych chtel na JH Conu ten TrueWare dodelat, doma proste cas neni a popravde ani chut.

Logout řekl(a)...

Podle mne nejde o osobni utoky. Mne treba konkretne vadi kdyz nekdo zacne vsem vykladat jak ty cony delaji spatne a jak je treba je hned zacit delat jinak.

A co se tyce Sweetova komentare o tom kdo nebyl na AY Riders koncertu - zrejme dotycnym chybi trocha humoru.

F6 řekl(a)...

Tesim se, ze to dodelas, i kdyz podle me je jakakoliv prace na conu vice narocna nez doma (moje overena zkusenost). Je fakt, ze na conech se toho v minulosti udelalo hodne.

dex řekl(a)...

Z 225 spectristů na konfeře aktivně žije asi devět nebo deset lidí - pořád těch samých, co se kolem dokola potkávají na všech akcích - Foreverem a JHConem počínaje a ShuConem či BrConem (anywhere včetně Brna) konče.
Občas se stane, že z těch devíti desíti někdo nemůže třeba na AY Riders z důvodů závažných (leží ve špitále se zlomenou páteří) nebo méně závažných (pracuje, fetuje, kóduje) přijít, a pak tam holt dva nebo tři lidi chybějí.
Zbývajících 215 lidí vysvětlit neumím, ale ti se neobjevují (narozdíl od polských Ataristů) ani na tom Foreveru. Kdyby se s ostatními chtěli na akcích potkávat, nestačil by Gregorovi domeček, Zilogovi buřty a Al Chajda by byla malá.
Můžeme proti tomu brblat, můžeme s tím nesouhlasit, nebo to můžeme tolerovat.

Btw, ty Cony se dělají fakt špatně a je třeba je hned začít dělat jinak.
Však si případný nespokojenec může uspořádat vlastní Con (třeba v tradičním a oblíbeném Zlíně), a ukázat tak všem, jak to má správně vypadat! :o)

sweet128 řekl(a)...

Zdar,nepojedem vlakem?