24. 11. 2008

BinaryClock 1.0 for MB-02

I když nejsem programátor, MB-02+ nepoužívám a se Spectrem mám společné jen to, že organizuju JHCon, rozhodl jsem se, že ke svým sobotním narozeninám dokončím jednu blbůstku, kterou jsem začal před více než třemi lety cestou vlakem ze ShuConu.
Binary Clock můžete znát ze svého PC/Maca, jelikož je to kravinka, která nechybí v počítači žádného správného geeka a hackera (dokonce se dají koupit jako stolní hodiny).
Princip je prostý: desítky a jednotky hodin, minut a sekund jsou zobrazeny binárně:Dovolil jsem si udělat je "skinovací", takže je možné měnit jejich vzhled. Skiny jsou jako standardní obrázky (6912B), které samozřejmě musí mít prázdné okénko v patřičných místech. Soubory se skiny se musí jmenovat bclockA až bclockZ. Kterákoliv z kláves Y,U,I,O,P slouží k načtení následujícího skinu, klávesou z množiny Q,W,E,R,T k načteme skin předchozí. První tři skiny v release 1.0 jsou od Factora6, poslední je skin můj, na kterém jsem vše testoval během psaní. Vypadá takhle:


Pro ty, kteří MB-02 s RTC nemají a chtějí se podívat, jak se to hýbe, jsem udělal krátké video a hodil ho na YouTube:

A na závěr ješte vše ke stažení:

6 komentářů:

Karate řekl(a)...

Pekne, bylo by zajimave kdyby se te nekdo na ulici zeptal kolik je hodin a ty ses podival na sve hodinky kde by bylo neco takoveho :) Chtel bych videt jak by se asi tvaril :D

F6 řekl(a)...

Yes!!!

dex řekl(a)...

Já myslel, že v 10:28 jsou normální lidi v práci a nemají čas dělat screenshoty...

hood řekl(a)...

Vyborne Logoute, jen tak dal.

Pardal řekl(a)...

Kraaaaaaaasa ... to je super, ja to jeste nikdy nevidel. Holt jsem lama :-D Pardal

Jenda řekl(a)...

Logoute! Je to super! Dam si to do bootu ;-)

Re: Karate
http://www.thinkgeek.com/gadgets/watches/6a17/?cpg=ab

:-) Kamos ma neco podobneho. Az pojedu zas do ciny musim si jedny privezt

http://www.godier.com/Products/ledwatch/index.html