22. 8. 2008

Save na FatWare aneb perličky Venci Perlíka

Jistě si všichni pamatujete náš nejeden provokativní článek na DivIDE, kde jsme se naváželi do koncepce operačních systému napsaných pro tento kus hardwaru (samozřejmě mimo MDosu 3, ten je bezchybnej - ahoj Sweete :) ).

V jednom z posledních článku, který se věnoval této "problematice" (v uvozovkách proto, neboť uživatelům MB-02+ je DivIDE ukradené :) ), se v komentářích objevil nějaký Venca Perlík, který z nás udělal absolutní nuly s tvrzením, že již napsal několik (nebo jeden, už si to přesně nepamatuji...) operačních systémů. Dále napsal, že zápis na FAT16 ve FatWare bude. Ujal se ho totiž on sám...

Uběhlo pár měsíců, pár lidí se za tu dobu oženilo (opět zdravím Sweeta, Freddyho :) ), ale zápis na FAT16 ve FatWare není. Dokonce není slyšet ani o Vencovi Perlíkovi.

Je pár možností...

  1. Venca Perlík sice SAVE do FatWARE udělal, ale nechává si to pro sebe
  2. Venca Perlík neexistuje
  3. Venca Perlík je pseudonym někoho kdo nám chtěl zavřít hu... eee teda ústa.
  4. Vencu Perlíka jsme si vymysleli my, neboť jsme MB Maniax :)
Co si myslíte o tom vy?

5 komentářů:

dex řekl(a)...

Venca Perlík nepochybně existuje a tvrdě na tom maká.
Jen to ale potvrzuje mou teorii, že implementace FAT není zrovna sranda a Spectrum by se takovými kravinami nemělo zatěžovat - o umístění souborů v nějaké FAT (NTSC, HFS+, ext3, ...) nechť se laskavě postará periferie.

Shrek řekl(a)...

dex: ty jsi Venca Preclik ???? :D

sweet řekl(a)...

mdos3 je bezchybnaty

Tritol řekl(a)...

Tak nejak nechapu, proc se zminuje DEMFIR, kdyz je tam 2x zminka o FATware. DEMFIR umi prepis do ISO image a az to cely jeste doladim (vsude same problemy), bude to umet trochu komfortneji a jak do TAP tak to TZX. A VP mozna zjistil, ze FAT neni az takova sranda ani s Z80 devel kitem (ci v cem to hodlal delat).

Shrek řekl(a)...

Tritol: omlouvam se, byl to preklep ;)

Psal jsem to v euforii, ze uz SpeccyWeb zase jede :)

Timto mas u me jednu jemne perlivou Matonku ;)