25. 8. 2008

Problémy s RGB kabelem a LCD televizí Samsung

Velkou LCD televizi jsem si nekupoval proto, že chci pravidelně sledovat osudy hrdinů seriálu Velmi křehké vztahy, ani proto, že nějaký levnější lapač prachu by byl pod úroveň člena MB Maniax. Učinil jsem tak proto, abych mohl z pohodlí svého bytu sledovat The Path na screenu důstojném velikosti tohoto dema.
Žel ani po roce a půl jsem nebyl schopen tohoto cíle dosáhnout. Nechal jsem si od Nobyho udělat RGB kabel ale zjistil jsem, že obraz nejede. Tento víkend jsem se dostal k tomu, že jsem na 16. pin SCART kabelu přivedl napětí, které televizi oznamuje, že obraz je RGB a nikoliv kompozitní video. Televize už obraz ze Speccy tedy bere, nicméně dějou se divné věci. Obrázek je lepší než tisíc slov, video je pak za slov miliony (počet snímků za sekundu x počet sekund x 1000):
Může mi někdo jako naprostému hardwarovému lamerovi vysvětlit srozumitelným způsobem, co se to děje? Případně mi říct jak má vypadat správně a kompletně zapojený RGB kabel pro šedivou +2, abych mohl porovnat? Děkuji předem, Symbióza vám bude také vděčná.

12 komentářů:

sweet128 řekl(a)...

Kolik V jsi tam privedl? Melo by stacit jen 3. 5V je asi moc.

Logout řekl(a)...

5V z PC zdroje zatizeno cca 4-ma zennerovyma diodama, takze tam leze neco mezi 2 a 3V, coz je presne podle specifikace. Kabel jinak zapojoval Noby, tak predpokladam ze je dobre. Ty mas RGB kabel pro +2? Muzes mi poskytnout jak to mas zapojene?

sweet128 řekl(a)...

Muzu. Jenom to najit...vydrz, pripadne se mi pripomen.

Noby řekl(a)...

Ten kabel je poměrně zjednodušené zapojení a zřejmě se té TV nelíbí. Otázka co to vlastně je vidět - rozhozená synchronizace RGB nebo zmrvený video signál?

Bohužel nevím co poradit.

Logout řekl(a)...

video signal neni zapojeny, takze ten to byt nemuze. rad bych kdyby mi nekdo ukazal spravne zapojeni RGB ktere funguje mezi Speccy a LCD.

sweet128 řekl(a)...

Ja pouzil toto zapojeni:
http://docs.google.com/View?docid=dg4t2gh8_7fst3pjdz

sweet128 řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
sweet128 řekl(a)...

http://docs.google.com/View?docid=dg4t2gh8_9gf6cx4c2

Zkus je juknout na pin 8.

f6 řekl(a)...

no ja mam rgb kabel uplne bez napeti, to moje lcd jej k behu nepotrebuje.

Anonymní řekl(a)...

see here:
http://www.truppel-online.de/spscarte.htm

at bottom of page a good working cable is placed. see the connection of Pin 1 and 4 of +2!

Greets Ingo.

Anonymní řekl(a)...

Mam taky LCD Samsung a abych připojil satel. reciver přes RGB zakoupil jsem v KB Expert plny scart cca za 140 Czk je o něco silnější než obyč. Zapojil ho na AV Provedl v meny PŘIPOJENÍ pojmenovaní na SATELIT a nastavil režim na RGB. Vše funguje dobře již několik měsícu a vubec nelituji,že nemám přijímač S HDMI.

Anonymní řekl(a)...

S křížkem po funuse, ale přece:
http://www.fruitcake.plus.com/Sinclair/Spectrum128/SCARTCable/Spectrum128SCARTCable.htm