24. 8. 2008

FF20 - verze 1.0

A je to tady!!!

Prográmek ff20 je zde v nové verzi: 1.0

Ptáte se proč je to hned verze 1.0? V této verzi se objevila další feature - rychlé formátování. Myslím, že oproti původní rychlosti se jedná o rapidní zrychlení. Naformátování celého disku bude již jen otázkou vteřin - a né minut, desetiminut, nebo jak uvádí moje babička "záležitost několika hodin".

Formátování by se dalo ještě zrychlit - nevykresloval bych progress bar, ale mě se tam líbí, tak ho tam zatím nechám.

Jinac touto cestou bych chtěl poděkovat našemu tatíčkovi Busymu, který mi poradil, byl oporou v těžkých chvílích (kdy mi ff20 způsoboval reset a těžké spaní) :)

Teď k programu:

V menu se objevila další položka: Fast format.

Defaultně je tato položka zapnutá, ale dá se přepnout (klávesou ´5´, nebo na ní jednoduše najeďte pomocí šipek a změntě hodnotu klávesou ENTER) a můžete formátovat opět pomalu.

poznámka: rychlé formátování je řešeno tak, že se vynechal zápis a kontrola jednotlivých sektorů na disketě - všechny se označí za bezchybné (na CF kartě to byla celkem zbytečnost). To má nevýhodu pokud by někdo formátoval reálnou disketu, tam se chyby občas objeví.

Na rozloučenou jeden akční obrázek:1 komentář:

Ingo řekl(a)...

Hi,
thank you very much for continued working on BS-DOS formatting routine.
I have two questions:
Is it possible to add FF17-like graphic that would show success or error map graphically while formatting?
Could you give the possibility to change the prameters of the formatting as Cyl heads sectors individual if one likes to change?

Greets
Ingo.