18. 4. 2008

Přechod MB Maniax na Atari

Dnes se MB Maniax opět sešli v Plzni aby prodiskutovali přechod na atari. Uznali jsme s Logoutem, že MB-02+ je k ničemu, je to megalomanský projekt, který nenutí programátora psát programy optimalisticky. Přešli jsme proto na procesor, který má pouze 3 (čtěte 3) registry.
Ovšem než si objednáme z dolarové ciziny tak sofistikovaný hardware, jakým je Atari XL, rozhodli jsme se vyzkoušet v pohodlí Shrekova domova nejdříve emulaci. Proto jsme se pokusili na PC v Linuxu naistalovat emulátor Xmess. Z nějakého důvodu se nepovedlo. Rozhodli jsme se to nebrat jako varování vyšší moci, že děláme zjevnou blbost a přešli k instalaci emulátoru Atari800.


Tady jsme byli úspěšnější. Sice pro začátek nefungovala grafika a zvuk, ale u Atari stejně člověk o moc nepřijde. Po několika hodinách používání jsme se ale rozhodli, že přeci jen zvuk i grafiku chceme. Shrek tedy zakouzlil v konzoli a po pár dalších hodinách a několika lahvích kvalitního pivního moku (Klasik, Měšťan, Lahváč) se podařilo.


Atari se zřejmě nikdy nevzdává a tak pro změnu nebyly k nalezení atarácké ROMky. Shrek neváhal udělat další sadu chlebíčků (s oříšky) a pak se dílo podařilo. Výsledkem tedy je, že počínaje dneškem jsou MB Maniax známi jako 6502Maniax.


Děkujeme tímto Zilogovi, že nám otevřel oči. Lépe programovat pro Atari, než pro MB-02+!

Žádné komentáře: