18. 2. 2008

MB-Con 08+ aneb několik důvodů proti DivIDE

Jelikož se Factorovi znelíbil poslední článek, rozhodli jsme se tedy být opět na tomto webu malinko aktivní. :) Mnohé z Vás jistě napadlo, co znamená MB-Con 08+. Jedná se o malé (zůčastnilo se 66% členů MB Maniax) setkaní MB Maniax v Plzni, které se uskutečnilo 16. února 2008. Koho to zajímá co se dělo, nechť čte dál... ostatní ať (cenzored) :)
Logout dorazil do Plzně na hlavní vlakové nádraží a to v sobotu ráno (kolem 10:00 hodin), kde chvilku počkal. Při příjezdu jsme (já a moje drahá polovička) Logoutovi předali na uvítanou jemně perlivou pramenitou vodu s citrónem (což byla Logoutova podmínka příjezdu do Plzně) ... asi holt nechápete jak moc jsme nóbl demogrupa) :). Pak jsme se vydali do mé bažiny eeee teda ke mě domů.
Doma nás přivítal můj pejsek a my jsme se skoro bez zdržování vrhli na programování. Zajímá Vás co jsme s Logoutem tvořili? Sice jsme to tu už jednou psali, ale pro všechny: na Foreveru 9 MB Maniax předvedou svoje demo. S Logoutem jsme demo během soboty dodělali do koukatelné podoby (dopsali smysluplné texty, naprogramovali intro, prostě jsme tomu všemu dali fasádu). Naše práce na demu byla přerušena pouze přestávkou na oběd, kdy se mi povedlo spáchat jídlo na způsob činy (vzhledem k tomu, že jsme nikdo z nás neměli střevní potíže, se mi to jídlo asi povedlo :)).
Demo jsme dělali na PeCi v ASu. Jelikož se nám (mě) stalo, že jsme uvolnili demo, které nefungovalo na realném počítači, rozhodli jsme se toto demo vyzkoušet na mém ZXku. Nejprve jsme ale volili nejmenší cestu odporu a rozhodli jsme se použít na vyzkoušení DivIDE (které mi leží doma už od KapsaConu). Nakopírovali jsme tedy dvě tapky (intro a samotné demo) na CF kartu a....
...no a teď je na řadě první velký zápor pro DivIDE. DivIDE je malinkaté a proto se špatně hledá. Opravdu nepřeháním, ale s Logoutem jsme DivIDE hledali v mém pokoji skoro hodinu. Nakonec jsme tedy DivIDE našli, ale popravdě jsem si neustálým nadáváním a lamentováním zkrátil život o několik let :). Zapojili jsme DivIDE k ZXku, zastrčili jsme do DivIDE CF kartu a zapli speccyho. A hle DivIDE nedetekovalo moji CF kartu. Řekli jsme si tedy, že to není chyba DivIDE (my bláhoví:) ) a použili jsme CF kartu, kterou jsem měl v MBčku. DivIDE se opět nechytalo a kartu nedetekovalo... Logouta napadlo, že by mohla být chyba v tom, že máme redukci pro CFku na kšandě. Už jsme nevěděli co dělat, tak jsme redukci zapojili přímo do DivIDE a hle karta se detekovala. Teď pro rejpaly, v MBčku vše funguje i s kšandou, takže další velká nevýhoda pro DivIDE.
Kdo si myslí, že tím útrapy členů MB Maniax s DivIDE zkončily, tak je na omylu. Zapli jsme ZXko, to krááásně nabootovalo do kernelu 1982 a vše se zdálo v pořádku. Spustili jsme FatWARE a načetli TAPku intra.
Zadali jsme LOAD "" a odmáčkli klávesou ENTER a...... reset. Jsem si říkal, že jsem patlal, že neumím programovat. Malinko zkleslý jsem zvolil TAPku s demem a opět LOAD "" a ENTER (sakra proč to sem píšu, ataristi snad nejste ne? :) ) a loudování dema skončilo hláškou Tape loading error . Vzal jsem do ruky šroubovák a chtěl jsem poštělovat načítací hlavu magnetofonu, ale pak jsem si uvědomil, že vše nahráváme z DivIDE. Měl jsem sto chutí ten šroubovák vrazit do DivIDE. Řekl jsem si, že je možná vadná TAPka, tak jsem v PeCi použil program tsttap, ale ten žádnou chybu v tapce nezjistil...
Takže pokud máte rádi hlášky Tape loading error, používejte si dále DivIDE, ale nám ho už nikdo prosím nenuťte. Není nad MB-02+ :)
Po tomto strastiplném zážitku s DivIDE jsme zkoukli nový film Rambo IV, po kterém jsme malinko zapracovali na novém formátovačí pro BS Dos.
Pak byla noc a to většina lidí spí. Potom bylo ráno a to lidi většinou vstávají a my jsme nebyli žádnou vyjímkou. :) Mňo a tím oficiálně Con provedl svoji poslední instrukci:

RET

Žádné komentáře: