19. 12. 2007

Reportáž z JHConu 2007

Letošní JHCon byl už šestý v pořadí a byl plný změn. Ale hezky popořadě.

Pátek, den první

Začátek akce byl naplánován na 17:00. Od nového školníka jsem se dozvěděl, že naše standardní conové třídy letos budou okupovat skauti, a proto jsme vykázáni o patro výše. Zároveň jsem dostal instruktáž, jak se chovat k novým židlím a parketám, kterou jsem zdatně celý víkend šířil.
Do poslední chvíle jsem přesně nevěděl, kolik lidí přijede už v pátek a kolik až v sobotu a měl jsem tak trochu strach, že budu na gymplu sám (a já se sám bojím). Naštěstí už v 14:40 přijel MikeZT, kterého jsem musel zatím odeslat do hospody, protože na gymplu se tou dobou ještě učilo. Kolem 17:00 jsme se ale už na partyplace sešli a JHCon oficiálně začal. Trochu depresivním dojmem působilo, že jsme na conu byli jen my dva. Naštěstí se ale záhy objevil DiHalt a pak přijel i Noby, Poke a Tornádo. V těsném závěsu za nimi se objevil i Shrek a Sweet Factory. Mezitím ještě dorazil i Hood a jeho bratranec. Už tento počet překonal počet lidí na letošním KapliConu, takže akci lze hned od začátku prohlásit za úspěch.
Když jsme se všichni přivítali, rozhodli jsme se, že vyrazíme na večeři. Do toho přijel nebeský maršál kontraadmirál generálpodplukovník TDM a s ním Factor6 a Yerzmyey. Ti se rozhodli, že se k nám nepřidají a zatím se pohodlně zabydlí na partyplace. Ostatně jsme čekali, že se záhy vrátíme.
To jsme ale netušili, že se nachomýtneme k drobnější nehodě, ve které figurovali dva opilí pánové (jeden možná byl střízlivý, ale za to hulvát; asi si to může dovolit, když švagr bratrance strýce jeho tety z druhého kolene je ředitelem Jindřichova Hradce), jedna neopilá slečna, jedno tažné zařízení a Nobyho nové Subaru. Následné drobnosti nás zdržely tak, že už nikde nevařili. Nikde krom skvěle pizzerie na jednom z jindřichohradeckých náměstí. Zpět na gympl jsme dorazili někdy kolem půlnoci, kdy shodou okolností dorazil Tau.

Sobota, den druhý
Sobota vypadala tak, jak má vypadat správná sobota na každém conu. Bylo slyšet AYčko, řešil se hardware, povídalo se a tak vůbec. I na tomto conu bylo vidět hodně MB-02 - Logoutovo, Shrekovo, Hoodovo a Factorovo, asi se začíná blýskat na lepší časy.
Těsně před polednem přijel diZZy a Tritol a šlo se na oběd do restaurace U Kateřiny, kde se díky bohaté zásobě hraček při čekání na jídlo dokonale zabavili i ti nejmenší z nás (tedy oba přítomní členové MB Maniax). Odpoledne pokračovalo ničím nerušené spectristické hemžení.
diZZy napsal grafický zobrazovač ke svému termočidlu, Shrek kopíroval dema na CF kartu ve svém nově funkčním MB-02, TDM a Poke se hrabali v nějaké hrací rutině a tak dále. Hood dostal do MB-02 nové MB-IDE2(Poke edition), bohužel ale zjistil, že mu korektně nefungují DMA přenosy, takže jeho MBčko poputuje do opravy. Logoutově MB-02 byl vyměněn elektrolytický kondenzátor, což by mohlo způsobit, že se mu nebude pořád vybíjet baterie. Tau konečně po letech dal do 100% stavu svého černého Kompakta.
Večeře se opět odehrála v pizzerii, někteří jedinci zůstali na partyplace a hlídali Spectra. Po večeři se většina odebrala na gympl, někteří z nás ještě spláchli den kvalitním pivem. Kolem půlnoci znovu dorazil Hood, který si mezitím odběhl odehrát koncert.

Neděle, den poslední
V neděli jsme hned časně ráno (OK, bylo to v deset hodin, ale i tak) odešli na buřty na pivě, které letos nevařili u Logoutů doma ale v místní krčmě. To byla asi největší letošní změna. Podle mně se buřty povedly na výbornou snad jen s tím dodatkem, že příští rok objednám víc buřtů a kuchaři řeknu, že je třeba udělat víc omáčky. Nikdo si ale výrazněji nestěžoval, takže počítám, že všem chutnaly. Po následném gruppenfotu (které se doufám někde časem objeví) odjela domů výprava generála TDM. Zbytek se odebral na partyplace a tam ještě chvíli probíhalo typické conové dění. Ve tři hodiny odjel poslední účastník (Hood) a JHCon se opět na rok přesunul do stavu Off.
Jelikož jsem si během neděle stihl ještě oddělat nabíječku k notebooku, budou moje fotky (Moc jich není, každou, která je byť náznakem nedůstojná tohoto webu posílám do /dev/null) budou letos poněkud opožděny.

Žádné komentáře: