30. 11. 2007

Jak na převod TAP <-> CF karta na MB-02+

Sliboval jsem zde nedávno, že zde popíšem rutiny, které budou sloužit k převodu TAP do image na CF karte, vcetne jeho zaznamu. Bohužel Vám musím říct, že to neuděláme .... a proč? Protože ono to jde ještě snadněji. Více v článku.
Moje idea byla ta, že jsem si chtěl připravit MBD image pomocí utilitky tap2mbhdd a ten pomocí ´dd´ zapíšu na příslušné místo na médiu (CF karta, HDD...).

Když jsem se s tímto nápadem svěřil Logoutovi, tak po spršce nadávek a impertinentních výrazů na moji osobu mi řekl naprosto geniální věc. Vždyť stačí tyhle MBD image nakopírovat za sebe na to médium (které ale musí být naformátované pod FAT16) a BS Dos s naším bootem (resp. s EasyHDD) tento image přečte.

Takže zde je velmi jenoduchý postup:
  1. Vytvoříme na médiu FAT16
  2. Odsud stáhneme image se 127 virtuálními disketami (3,7 MB). Soubor Formated.mbh obsahuje v sobě 127 předformátovaných virtuálních disket. Pokud používáme Linux (pokud ne, jděte se bodnout :) ), tento image rozděláme pomocí příkazu (opsal jsem ho od z00ma :) ):
    split --verbose -a 4 -d -b 2097152 Formated.mbh
    Vznikne Vám 127 souborů o délce 2097152 bytů.
  3. Tyhle soubory pěkně za sebou nahrajeme na CFku (HDD...)

A hotovo! :)

A teď když budeme chtít něco dostat do MBčka, tak prostě pomocí utilitky tap2mbhdd vytvoříme z TAPky o kterou nám jde, MBD image, kterej pak zapíšeme na to médium. Pokud přejmenujeme ten výslednej image na název x0001 a zkopírujeme ho na CFku (a tím přepíšeme již existující soubor), kopírovaný image si nám dosadí ve výsledku za disk @4 v BS Dosu (ale jak jsem již uvedl, pouze v Linuxu, neboť ten nezapisuje na volné místo, ale nahradí data v přepisovaném souboru).

Myslím, že to již jenodušeji nejde :)

btw. pokud někdo bude chtít něco dostat z MBčka do PeCe, tak si prostě nahraje do PeCe příslušnej image virtuálního disku a pomocí utilitky mb2tap si z image udělá TAPku...

Žádné komentáře: